Myntskåp i ek

Myntskåp i ek
Myntskåp i ek
Myntskåp i ek
Myntskåp i ek

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MYNTSKÅP, 1900-tal, nygotik, ek, inredd med myntlådor, höjd 150, 69x45 cm
Proveniens: Kungliga Myntkabinettet
Historik: Beställt av dåvarande Riksantikvarien Hildebrand

Skador, nyckel saknas

122810

2012-02-28