Myntskåp i mahogny

Myntskåp i mahogny
Myntskåp i mahogny
Myntskåp i mahogny
Myntskåp i mahogny

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MYNTSKÅP, 1800-tal, mahogny, inredd med myntlådor, höjd 156, 78x48 cm
Proveniens: Kungliga Myntkabinettet
Historik: Beställt av dåvarande Riksantikvarien Hildebrand

Skador, delar saknas, nyckel saknas

122811

2012-02-29