Karmstol Dieter Rams

Karmstol Dieter Rams
Karmstol Dieter Rams
Karmstol Dieter Rams
Karmstol Dieter Rams

Klubbat för:

2 000 SEK

3 000 SEK

KARMSTOL, Dieter Rams för Vitsoe, Tyskland, 1960-70-tal, ur "The 620 Chair Program", svart skinnklädsel, inköpt på Modernity

Skinnet med sprickor, slitage, ena rullbenet löst

123102

2012-03-05