Shunsho träsnitt

Shunsho träsnitt
Shunsho träsnitt
Shunsho träsnitt
Shunsho träsnitt
Shunsho träsnitt
Shunsho träsnitt

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SHUNSHO, Katsukawa (1726-1792): Skådespelare, signerad Shunsho ga, förläggare Urokogataya, hosoban 30x13,5 cm, monterad i passepartout, Proveniens: Flodins konsthandel 1986

Fläckar, små hål

123856

2012-03-11