Kasamatsu träsnitt
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KASAMATSU, Shiro (1898-1991): "Kikokunisaka under regnperioden", 1938, signerad Shiro, Watanabes 6mm sigill, 39x26,5 cm, monterad i passepartout
Proveniens: Auktionsverkets Kvalitetsauktion hösten 1983
123865
2012-03-11