Kasamatsu träsnitt

Kasamatsu träsnitt
Kasamatsu träsnitt
Kasamatsu träsnitt
Kasamatsu träsnitt

Klubbat för:

3 600 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

KASAMATSU, Shiro (1898-1991): "Kikokunisaka under regnperioden", 1938, signerad Shiro, Watanabes 6mm sigill, 39x26,5 cm, monterad i passepartout
Proveniens: Auktionsverkets Kvalitetsauktion hösten 1983

Zustandsbeschreibung

123865

2012-03-11