Utamaro träsnitt

Utamaro träsnitt
Utamaro träsnitt
Utamaro träsnitt
Utamaro träsnitt
Utamaro träsnitt
Utamaro träsnitt

Klubbat för:

3 800 SEK

5 000 SEK

UTAMARO, Kitagawa (1753-1806): Kami-yui ur serien "Fujin Gogyo Tatoe gusa (Womens five handiworks", ca 1800, signerad Utamaro hitsu, förläggare Yamaguchi-ye Tobei, censur Kiwame, 33,5x23 cm, monterad i passepartout, Proveniens: Auktionsverkets Kvalitetsauktion 18/11-86 nr 5256

Fläckar

123910

2012-03-11