Yoshitoshi träsnitt
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
YOSHITOSHI, Tsukioka (1839-1892): "Uesugi Kenshin" ur Yoshitishi´s "Musha burui" (Courageus warriors), 1886, signerad Yoshitoshi hitsu med Taiso sigill, förläggare Tsunajima Kamekichi, 35x25 cm
Proveniens: Auktionsverket Kvalitetsauktion v83
123917
2012-03-11