Yoshitoshi träsnitt

Yoshitoshi träsnitt
Yoshitoshi träsnitt
Yoshitoshi träsnitt
Yoshitoshi träsnitt

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

YOSHITOSHI, Tsukioka (1839-1892): "Uesugi Kenshin" ur Yoshitishi´s "Musha burui" (Courageus warriors), 1886, signerad Yoshitoshi hitsu med Taiso sigill, förläggare Tsunajima Kamekichi, 35x25 cm
Proveniens: Auktionsverket Kvalitetsauktion v83

123917

2012-03-11