Ryusai träsnitt

Ryusai träsnitt
Ryusai träsnitt
Ryusai träsnitt
Ryusai träsnitt

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

RYUSAI, Shigeharu (1803-1853): "Nakamura Utaemon III som Choki", signerad Ryusai Shigeharu, förläggare Wataki, 35x24 cm, monterad i passepartout, Proveniens: Auktionsverket Kvalitetsauktion 1981

Blekt, fläckar

123921

2012-03-11