Hiroshige träsnitt
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HIROSHIGE, Ando (1797-1858): Oyster gatherers at low tide at Susaki ur "Toto Meisho", ca 1840, signerad Hiroshige ga, förläggare Sanoki, 23x37 cm, monterad i passepartout, Proveniens: Auktionsverket Lilla Kvalitén15/11-93 nr 4214
Ngt beskuren vänster marg
123927
2012-03-11