Katsukawa träsnitt

Katsukawa träsnitt
Katsukawa träsnitt
Katsukawa träsnitt
Katsukawa träsnitt

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

800 SEK

KATSUKAWA, Shunsen (ca 1790-1820): Krigare, nr 10 ur "Ukiye Chushingaru", ca 1810, signerad Katsukawa Shunsen, förläggare Wakasa-ya Yoichi, 22x32 cm Proveniens: Auktionsverket Kvalitetsauktion v1985

Ngt fläckad o beskuren marginal, lagade maskhål

123963

2012-03-11