Katsukawa träsnitt
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
800 SEK
KATSUKAWA, Shunsen (ca 1790-1820): Krigare, nr 10 ur "Ukiye Chushingaru", ca 1810, signerad Katsukawa Shunsen, förläggare Wakasa-ya Yoichi, 22x32 cm Proveniens: Auktionsverket Kvalitetsauktion v1985
Ngt fläckad o beskuren marginal, lagade maskhål
123963
2012-03-11