Mizuno träsnitt

Mizuno träsnitt
Mizuno träsnitt

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

800 SEK

MIZUNO, Toshikata (1866-1908): triptyk: "Heijo Genbumon heishi sento no zu", 1894, signerad Oju Toshikata e, förläggare Inoue Kichijiro, 35x69 cm, ramad
Proveniens: Kerubens konsthandel -81, avbildad: Natjan Chaikin, The sino-chinese war, sid 148

123971

2012-03-11