Herrfickur spindelgång
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
1 800 SEK
CARRON, Paris, herrfickur, 1700-talets slut, märkt i verket, förgyllt verk, spindelgång, vit urtavla med romerska siffror, små arabiska 5-60, slät boett av silver, diameter 45 mm
Fungerar, urtavlan med smärre lagning
124009
2012-03-24