Herrfickur spindelgång
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HERRFICKUR, omkring 1800, förgyllt kapslat verk, genombruten oroklove med graverad dekor, spindelgång, vit urtavla med arabiska siffror, verk och urtavla märkta Eardley Norton, London, nr 126, slät inner- och ytterboett av silver, ytterboettens diameter 61 mm
Fungerar, urtavlan med skador
124053
2012-03-24