Herrfickur spindelgång

Herrfickur spindelgång
Herrfickur spindelgång

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 500 SEK

HERRFICKUR, omkring 1800, förgyllt kapslat verk, genombruten oroklove med graverad dekor, spindelgång, vit urtavla med arabiska siffror, verk och urtavla märkta Eardley Norton, London, nr 126, slät inner- och ytterboett av silver, ytterboettens diameter 61 mm

Fungerar, urtavlan med skador

124053

2012-03-24