Herrfickur spindelgång

Herrfickur spindelgång
Herrfickur spindelgång

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

FLINT, William (verksam från omkring 1800), Ashford, herrfickur, märkt i verket, förgyllt verk, nr 10734, genombruten oroklove med graverad dekor, spindelgång, vit urtavla med arabiska siffror, slät inner- och ytterboett av silver stämplade London 1854, ytterboettens diameter 60 mm

Fungerar, låsknapp saknas

124054

2012-03-24