Kalenderur spindelgång

Kalenderur spindelgång
Kalenderur spindelgång
Kalenderur spindelgång
Kalenderur spindelgång

Klubbat för:

11 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

ROBERT & COMPAGNIE (verksamma omkring 1800), Paris, herrfickur med kalender, märkt i verk/urtavla, förgyllt verk, nr 19972, spindelgång, vit och svart urtavla med romerska siffror, visare för datum och veckodag, guillocherad boett av silver, diameter 55 mm

Fungerar, boetten med smärre slitage

124113

2012-03-24