Kalenderur spindelgång
Klubbat för:
11 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ROBERT & COMPAGNIE (verksamma omkring 1800), Paris, herrfickur med kalender, märkt i verk/urtavla, förgyllt verk, nr 19972, spindelgång, vit och svart urtavla med romerska siffror, visare för datum och veckodag, guillocherad boett av silver, diameter 55 mm
Fungerar, boetten med smärre slitage
124113
2012-03-24