Herrfickur med repetition spindelgång
Klubbat för:
9 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
REPETERUR, herrfickur, omkring 1800, förgyllt verk, repetition på spiralfjäder, spindelgång, framsida med synligt skelettverk och vit sifferring med arabiska siffror, boett av silver med emaljerad baksida, diameter 56 mm
Fungerar ej, senare emalj, sifferringen med obetydliga skador
124114
2012-03-24