Herrfickur med repetition spindelgång

Klubbat för:

9 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

REPETERUR, herrfickur, omkring 1800, förgyllt verk, repetition på spiralfjäder, spindelgång, framsida med synligt skelettverk och vit sifferring med arabiska siffror, boett av silver med emaljerad baksida, diameter 56 mm

Fungerar ej, senare emalj, sifferringen med obetydliga skador

124114

2012-03-24