Bordsur i empire Callerström Stockholm
Klubbat för:
3 600 SEK
4 000 SEK
BORDSUR, empire,1800-talets första del, Callerström, Stockholm (troligen Johan Erik C, verksam omkring 1802-30), svärtat trä, dekor av Napoleon och gripar, höjd 38 cm
Skador på urtavlan och på fodralet
124242
2012-03-06