Bordsur i empire Callerström Stockholm

Klubbat för:

3 600 SEK

4 000 SEK

BORDSUR, empire,1800-talets första del, Callerström, Stockholm (troligen Johan Erik C, verksam omkring 1802-30), svärtat trä, dekor av Napoleon och gripar, höjd 38 cm

Skador på urtavlan och på fodralet

124242

2012-03-06