Belenus herrfickur
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BELENUS, herrfickur, omkring 1870-80-tal, märkt i verk/urtavla/boett, förgyllt verk med rikt graverad dekor, nyckeldragen ankargång, vit urtavla för turkiska marknaden märkt, sekundvisare, guillocherad och graverad savonettboett av silver med mynträfflad kant, fantasistämplar, innerboett av metall, diameter 54 mm
Fungerar, smärre bucklor och slitage
124265
2012-03-24