Belenus herrfickur

Belenus herrfickur
Belenus herrfickur
Belenus herrfickur
Belenus herrfickur

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BELENUS, herrfickur, omkring 1870-80-tal, märkt i verk/urtavla/boett, förgyllt verk med rikt graverad dekor, nyckeldragen ankargång, vit urtavla för turkiska marknaden märkt, sekundvisare, guillocherad och graverad savonettboett av silver med mynträfflad kant, fantasistämplar, innerboett av metall, diameter 54 mm

Fungerar, smärre bucklor och slitage

124265

2012-03-24