Toyokuni träsnitt
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
800 SEK
TOYOKUNI III/Kunisada (1786-1864): Sumobrottare, signerad Kunisada aratame nidai Toyokuni ga, förläggare Koga-ya Katsugoro, censurstpl Muramatsu Genroku, 36x25 cm
Proveniens: Keruben antikhandel 1981
Veck, slitage
124268
2012-03-11