Kasamatsu träsnitt

Kasamatsu träsnitt
Kasamatsu träsnitt
Kasamatsu träsnitt
Kasamatsu träsnitt

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

800 SEK

KASAMATSU, Shiro (1898-1991): The Main Gate of Zozoji Temple, ca 1954, ur Åtta scener från Tokyo, signerad Shiro Kasamatsui, förläggare Unsodo, 40x27 cm, Proveniens: Auktionsverket 1985

124276

2012-03-11