Toyokuni träsnitt

Toyokuni träsnitt
Toyokuni träsnitt
Toyokuni träsnitt
Toyokuni träsnitt

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

1 000 SEK

TOYOKUNI III/Kunisada (1786-1864): "Otani Tomoemon IV, Nakamura Fukusuke I", 1856, signerad Toyokuni ga med Toshida sigill, förläggare Daikokuya Heikichi
gravör Hori Take, censurstämpel Aratame, 37x26 cm, monterad i passepartout, Proveniens: Auktionsverket 1980

Fläckar

124290

2012-03-11