Kuniyoshi träsnitt

Kuniyoshi träsnitt
Kuniyoshi träsnitt
Kuniyoshi träsnitt
Kuniyoshi träsnitt

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KUNIYOSHI, Utagawa (1797-1861): "The story of the cat-stone" station 22 ur serien "Fifty-three Pairings for the Tôkaidô Road", gemensamt utförd av Hiroshige, Kunisada, och Kuniyoshi. signerad Utagawa Kuniyoshi Ibaya Kyûbei, 37x25 cm, Proveniens: Nordiska antikvariatet, Helsingfors 1984

Fläckar, förstärkt baksida

124331

2012-03-11