Hiroshige träsnitt

Hiroshige träsnitt
Hiroshige träsnitt
Hiroshige träsnitt
Hiroshige träsnitt
Hiroshige träsnitt
Hiroshige träsnitt

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

HIROSHIGE, Ando (1797-1858): Ishiyakushi, nr 45 ur 53 stationer på Tokkaido, signerad Hiroshige ga, förläggare Hoeido, 23,5x35 cm, monterad i passepartout, Proveniens Auktionsverket Kvalitetsauktion höst 1982

Fläckar, marginalerna beskurna

124340

2012-03-11