Kunichika träsnitt

Kunichika träsnitt
Kunichika träsnitt
Kunichika träsnitt
Kunichika träsnitt

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

800 SEK

KUNICHIKA, Toyohara (1835-1900): Skådespelare ur "Goketsu Kijutsu Kurabe", 1874, signerad Toyohara Kunichika hitsu, 36x23,5 cm
Proveniens: auctionukiyoe.com 27/4 2004

124364

2012-03-11