Chikanobu träsnittsbok

Chikanobu träsnittsbok
Chikanobu träsnittsbok

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

CHIKANOBU, Yoshu (1838-1912): Bok med 8 färgträsnitt i triptyk, signerade Chikanobu, förläggare Fukuda Kumajiro, 36x70 cm vardera, clothband, Proveniens: Kerubens antikhandel, Stockholm 1981

124503

2012-03-11