Herrfickur cylindergång

Herrfickur cylindergång
Herrfickur cylindergång

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 500 SEK

HERRFICKUR, omkring 1870-tal, förgyllt verk med rikt graverad dekor, cylindergång, vit urtavla med romerska siffror, små arabiska 5-60, slät boett av silver, diameter 53 mm

Osäker funktion, boetten med invändig bristning

124812

2012-03-24