Gekko träsnitt
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GEKKO, Ogata (1859-1920): Triptyk, "Hoojo No Shoshi Funto No Zu", november 1894, signerad Gekko, förläggare Matsumo Yonejiro, 35x70 cm
Proveniens: Keruvens konsthandel 1981, avbildad Chaikin: The Sino-Japanese war, sid 178
124815
2012-03-11