Gekko träsnitt

Gekko träsnitt
Gekko träsnitt
Gekko träsnitt
Gekko träsnitt

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GEKKO, Ogata (1859-1920): Triptyk, "Hoojo No Shoshi Funto No Zu", november 1894, signerad Gekko, förläggare Matsumo Yonejiro, 35x70 cm
Proveniens: Keruvens konsthandel 1981, avbildad Chaikin: The Sino-Japanese war, sid 178

124815

2012-03-11