Herrfickur spetstandsankargång
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
1 200 SEK
ALDRED & SON, (verksamma 1830-75), Yarmouth, herrfickur, märkt i verket, kapslat förgyllt verk, nr 5438, nyckeldragen spetstandsankargång, vit urtavla med romerska siffror, sekundvisare, guillocherad boett av silver, stämplad Chester 1893, diameter 53 mm
Fungerar, obetydliga bucklor
124855
2012-03-24