Herrfickur guld
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GEBR. EPPNER, Berlin, herrfickur, omkring 1860-70-tal, märkt i verket, förgyllt 18´´´ verk, nyceldragen ankargång, vit urtavla med romerska siffror, sekundvisare, guillocherad boett av guld 18 k med kartusch, diameter 46 mm
Fungerar, urtavlan med sprickor, innerboett av metall
124864
2012-03-24