Herrfickur guld

Herrfickur guld
Herrfickur guld
Herrfickur guld
Herrfickur guld

Klubbat för:

2 400 SEK

3 000 SEK

GEBR. EPPNER, Berlin, herrfickur, omkring 1860-70-tal, märkt i verket, förgyllt 18´´´ verk, nyceldragen ankargång, vit urtavla med romerska siffror, sekundvisare, guillocherad boett av guld 18 k med kartusch, diameter 46 mm

Fungerar, urtavlan med sprickor, innerboett av metall

124864

2012-03-24