Herrfickur silver
Klubbat för:
3 200 SEK
1 500 SEK
H. THIEBAUD, Fleurier, herrfickur, omkring 1890-tal, märkt i verket, vitt 24´´´ verk, nr 14301, nyckeldragen ankargång, vit och blå urtavla med arabiska siffror, sekundvisare, boett av silver med graverad dekor av tjur, diameter 67 mm
Fungerar, urtavlan med smärre skador
124870
2012-03-24