Kunioshi träsnitt

Kunioshi träsnitt
Kunioshi träsnitt
Kunioshi träsnitt
Kunioshi träsnitt

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KUNIYOSHI, Utagawa (1797-1861): Tofujin (The chinese lady), 1840, (utan den senare tillkomna censurstämpeln), signerad Ichiyûsai Kuniyoshi ga, förläggare Wakasaya Yoichi, 24x37 cm
Proveniens: auctionukiyoe.com 15 dec 200

Lagade revor, maskhål

124923

2012-03-11