Kunioshi träsnitt
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KUNIYOSHI, Utagawa (1797-1861): Tofujin (The chinese lady), 1840, (utan den senare tillkomna censurstämpeln), signerad Ichiyûsai Kuniyoshi ga, förläggare Wakasaya Yoichi, 24x37 cm
Proveniens: auctionukiyoe.com 15 dec 200
Lagade revor, maskhål
124923
2012-03-11