Hiroshige träsnitt
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HIROSHIGE, Ando (1797-1858): Trana, blåsfisk, sköldpadda..., ca 1840, signerad Hiroshige ga, 25,5x37,5 cm, Proveniens: Auktionsverkets Lilla Kvalitet 13/6 1994 nr 4312, Litteratur: The Edward Burr van Vleck collection of Japanese prints sid 184
Obetydligt hål, delvis tunt papper
124924
2012-03-11