Hiroshige träsnitt

Hiroshige träsnitt
Hiroshige träsnitt
Hiroshige träsnitt
Hiroshige träsnitt

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

HIROSHIGE, Ando (1797-1858): Trana, blåsfisk, sköldpadda..., ca 1840, signerad Hiroshige ga, 25,5x37,5 cm, Proveniens: Auktionsverkets Lilla Kvalitet 13/6 1994 nr 4312, Litteratur: The Edward Burr van Vleck collection of Japanese prints sid 184

Obetydligt hål, delvis tunt papper

124924

2012-03-11