Oljemålning Proveniens Torsten Sylvén

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

OLJEMÅLNING, sydländskt motiv, olja på pannå, osignerad, ca 75,5x60,5 cm,
Proveniens: konstsnickare och möbelkonservator Torsten Sylvén
Enligt anteckning på baksidan är målningen av Ekegård, gåva till Torsten Sylvén av Gunnar W. Lundberg när biblioteket i Institut Tessin i Paris monterades

125216

2012-03-18