Gallerskålar 1800-tal

Gallerskålar 1800-tal
Gallerskålar 1800-tal
Gallerskålar 1800-tal
Gallerskålar 1800-tal

Klubbat för:

7 000 SEK

4 000 SEK

GALLERSKÅLAR på fot, 3 st, porslin, 1800-talets första hälft, förgyllda med dekor av bladslingor, höjd 23, diameter 24,5 cm

En med lagning, guldet med nötningar

125802

2012-03-18