Halda herrfickur

Halda herrfickur
Halda herrfickur
Halda herrfickur
Halda herrfickur

Klubbat för:

9 800 SEK

Utropspris

8 000 SEK

HALDA FICKURFABRIK, herrfickur, märkt i verk/urtavla/boett, förgyllt 19´´´ V-verk, ankargång, vit urtavla med arabiska siffror, små 5-60, sekundvisare, slät boett av guld 18 k stämplad A7 (1903), HH (Henning Hammarlund, verksam 1888-1914), nr 17130, monogram MS, diameter 51 mm

Fungerar, hårspricka, obetydliga kantbucklor, kronan med slitage

125923

2012-03-24