Halda herrfickur silver
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HALDA FICKURFABRIK, herrfickur, märkt i verk/urtavla/boett, förgyllt 19´´´ Z-verk, ankargång, vit urtavla med arabiska siffror, små 5-60, sekundvisare, guillocherad boett av silver med kartusch, stämplad Z6 (1902), HH (Henning Hammarlund, verksam 1888-1914), nr 15627, diameter 50,5 mm
Fungerar
126141
2012-03-24