Brita af Klercker oljemålning

Brita af Klercker oljemålning
Brita af Klercker oljemålning
Brita af Klercker oljemålning
Brita af Klercker oljemålning

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KLERCKER, Brita af (1906-2001): Kvinnoporträtt, signerad BK, olja på pannå, Proveniens: Har tidigare hängt på Kalmar slott, målningen utfördes som bidrag till Norge-hjälpen (av tidsbrist blev den ej färdigmålad)

126308

2012-03-20