Bläckhorn i brons av Gustav Gurschner

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

GURSCHNER, Gustav (1873-1971): Bläckhorn i form av flicka hållandes korg, patinerad brons, signerad Gurschner, ca 1900-1905, höjd 20 cm med stensockel

Sockeln med nagg

126824

2012-03-22