Repeterur spindelgång

Repeterur spindelgång
Repeterur spindelgång

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

REPETERUR, 1800-talets början, förgyllt verk, kvartsrepetition på spiralfjäder, spindelgång, guillocherad silverurtavla med romerska siffror, slät boett av silver, verk, urtavla och innerboett av metall märkta Breguet, diameter 49 mm

Fungerar, obetydliga bucklor

126840

2012-03-24