Repeterur spindelgång
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
REPETERUR, 1800-talets början, förgyllt verk, kvartsrepetition på spiralfjäder, spindelgång, guillocherad silverurtavla med romerska siffror, slät boett av silver, verk, urtavla och innerboett av metall märkta Breguet, diameter 49 mm
Fungerar, obetydliga bucklor
126840
2012-03-24