Herrfickur spetstandsankargång

Klubbat för:

1 200 SEK

Arviointi

1 800 SEK

Kuvaus

HERRFICKUR, kapslat förgyllt verk, nr 2060, nyckeldragen spetstandsankargång, silverurtavla med romerska siffror och graverad dekor, sekundvisare, guillocherad boett av silver, stämplad London 1861, diameter 53 mm

Kuntoraportti

Fungerar, sliten guillochering

126985

Päivämäärä:

2012-03-24