Minerva kronograf

Minerva kronograf
Minerva kronograf
Minerva kronograf
Minerva kronograf

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MINERVA, herrfickur med kronograf, omkring 1910-tal, märkt i verket, vitt 19´´´ verk, nr 1294568, ankargång, vit urtavla med romerska siffror, sekundvisare, minutindikator, svärtad stålboett, baksidan med text: "G.C.E.D. L486", diameter 50,5 mm

Fungerar, hårsprickor, boetten med slitage

126992

2012-03-24