Minerva kronograf
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MINERVA, herrfickur med kronograf, omkring 1910-tal, märkt i verket, vitt 19´´´ verk, nr 1294568, ankargång, vit urtavla med romerska siffror, sekundvisare, minutindikator, svärtad stålboett, baksidan med text: "G.C.E.D. L486", diameter 50,5 mm
Fungerar, hårsprickor, boetten med slitage
126992
2012-03-24