Oaxens sista måltid
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OAXEN KROG. Oaxen adieu. Red. Magnus Ek, Agneta Green m.fl. Tryckt i Kina 2011.
8:o. Rikt illustrerad. Inklistrat blad av salvia på sidan 7.
Vitt pappersband, titel i silvertryck på främre pärmen och rygg, pärmar med handskrivna signaturer från anställda, snittet med texten Oaxen krog 1994-2011. Medföljer två menyer (vinmeny och "Last supper at Oaxen October 1st 2011") i folder av marmorerat grönt japanpapper. Upplagan tryckt i 3000 exemplar, varav 40 exemplar unikt signerade och med inklistrad ört som beskrivits ovan.
PROVENIENS: Oaxen Krog.
127084
2012-03-30