Herrfickur spindelgång

Herrfickur spindelgång
Herrfickur spindelgång
Herrfickur spindelgång
Herrfickur spindelgång

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

HERRFICKUR, omkring 1800-talets mitt, förgyllt verk, spindelgång, silverfärgad urtavla med romerska siffror, savonettboett av vitmetall med graverad dekor, diameter 44 mm
PROVENIENS: Familjen Bondes samlingar, Ericsbergs slott

127197

2012-03-24