Myntskåp

Myntskåp
Myntskåp
Myntskåp
Myntskåp

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MYNTSKÅP, 1900-tal, nygotik, ek, inredd med myntlådor, höjd 150, 69x45 cm
Proveniens: Kungliga Myntkabinettet
Historik: Beställt av dåvarande Riksantikvarien Hildebrand

lås saknas, fanérskador, skador

127204

2012-03-25