Myntskåp
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MYNTSKÅP, 1900-tal, nygotik, ek, inredd med myntlådor, höjd 150, 69x45 cm
Proveniens: Kungliga Myntkabinettet
Historik: Beställt av dåvarande Riksantikvarien Hildebrand
lås saknas, fanérskador, skador
127204
2012-03-25