Kungafotografier

Kungafotografier
Kungafotografier

Klubbat för:

7 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

FOTOGRAFIER, KUNGLIGA (13 st), Oscar II (4 st), varav 3 signerade, Victoria, Eugen, Ingeborg, 2 st (1 daterad 1902, 1 1906), Gustav V, några 5 ramade, 8 lösa kabinettsfotografier, 1 signerat brevkort (Tullgarn) Victoria, Fredrik (Danmark) signerat, samt greve Magnus Brahe (2 st), signerat 1896 och 1897
Fotografer bl.a. Carl Sonne, Köpenhamn, Nils Björsell, Stockholm, Jaeger, Stockholm, Gösta Florman,

Några blekta, något nötta

127942

2012-04-02