Barometer klocka termometer hygrometer Skottland

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

1 000 SEK

BAROMETER med klocka, termometer och hygrometer, Skottland omkring 1830-50-tal, mahogny, signerad J. Comitti, Banff, höjd 113 cm

Uret fungerar ej, senare verk, smärre skador

128223

2012-04-03