Bordslampa Rosenthal
Klubbat för:
16 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BORDSLAMPA MED FIGURIN, "Koreanischer tanz", Constantin Holzer-Defanti, Rosenthal, modellnummer 566, formgiven 1919, porslin, polykromt bemålad och förgylld, signerad C. HOLZER-DEFANTI, metallmontering, höjd figurin 40, inklusive montering 69 cm, eventuellt senare bemålning
129178
2012-04-10